اخبار
به تایماز پرواز ایرانیان خوش آمدید
عجیب ترین ساختمان های دنیا، معماری هایی که با دیدین آنها تعجب میکنید!
3 شهریور

عجیب ترین ساختمان های دنیا، معماری هایی که با دیدین آنها تعجب میکنید!

1396/06/03

ساختمان هایی در دنیا هستند که با اشکال عجیب و غریب، که گاهی برای جلب گردشگر و توریست ،گاهی برای شهرت، گاهی از سر خلاقیت و گاهی برای سرگرمی و نمایش هنر معماری از معماران قهار دنیا،ساخته شده اند. در این مطلب با تعدادی از عجیب ترین ساختمان های دنیاکه واقعا زیبا هم هستند، آشنا شوید و به این مطلب واقف شوید که معماری هم جزو هنرهای برتر جهان می باشد. طراحان ومعماران، در برهه ای از زندگی خود، برای نشان دادن اوج هنر و خلاقیت خود ،دست به طراحی ساختمان های خرق العاده و عجیب، می زنند که شاید از نظر منطق و عقل،طرحی جالب و خوب بنظر نیاید.ولی میتواند خلاقیت سازنده را به رخ دنیا بکشد. البته بیشتر این طرح ها ،در همان حد طرح و بر روی کاغذ باقی می ماند،و هرگز ساخته نمیشوند، مگر در فیلم های تخیلی و در دنیای مجازی. اما گاهی صاحبان ذوق، مدیران و کارفرمایان، به دلایلی از جمله بازار یابی، خاصیت ریسک پذیری شخصیت، جلب توجه و....این طرح های عجیب و متفاوت را پذیرفته وبه معماران اجازه ساخت آنها را می دهند.با 28 ساختمان عجیب و منحصر بفرد آشنا میشویم:طراحان ومعماران، در برهه ای از زندگی خود، برای نشان دادن اوج هنر و خلاقیت خود ،دست به طراحی ساختمان های خرق العاده و عجیب، می زنند که شاید از نظر منطق و عقل،طرحی جالب و خوب بنظر نیاید.ولی میتواند خلاقیت سازنده را به رخ دنیا بکشد. در توضیحی از جالب ترین ساختمان های دنیا باید گفت که البته بیشتر این طرح ها ،در همان حد طرح و بر روی کاغذ باقی می ماند،و هرگز ساخته نمیشوند، مگر در فیلم های تخیلی و در دنیای مجازی. اما گاهی صاحبان ذوق، مدیران و کارفرمایان، به دلایلی از جمله بازار یابی، خاصیت ریسک پذیری شخصیت، جلب توجه و....این طرح های عجیب و متفاوت را پذیرفته وبه معماران اجازه ساخت آنها را می دهند.با 28 ساختمان عجیب و منحصر بفرد آشنا میشویم:

 

موزه ی ABC، مادرید، اسپانیا

در مجموعه ی عجیب ترین ساختمان های دنیا ، این موزه  از عجیب ترین معماری های دنیا تشکیل شده از 7طبقه  نقاشی و تصویرسازی، یک ساختمان 3000 متری است که حدود 200 هزار  اثر هنری در آن جای داده  شده است. با ظاهری که خود یک اثر هنری محسوب میشود.

موزه ABC مادرید اسپانیا

 

موزه گوگنهایم، واقع در اسپانیا

موزه گوگنهایم یکی از جالب ترین ساختمان های جهان در بیلبائوی  اسپانیا که از تیتانیوم، شیشه وسنگ آهک ساخته شده و یکی از بزرگترین و عجیب ترین معماری های دنیا ، موزه های این کشور است. با ظاهری زیبا و خاص که شباهت زیادی به یک کشتی بزرگ دارد.

موزه کوگنهایم، اسپانیا

 

سکوی دانشکده مک کورمیک، ایلینوی ، آمریکا

این ساختمان از مجموعه جالب ترین ساختمان های جهان ، سکوی قطاریست که بر روی یک دانشکده و موسسه فناوری واقع در شیکاگو، در ایلینوی قرار دارد.و با طنز آن را ویولون  می نامند. توسط یک تونل احاطه شده است.تونلی که یک سازه از فولاد ضد زنگ می باشد.و مسیر آن از روی خوابگاه میگذرد. 

سکوی دانشکده مک کورمیک، ایلینوی ، آمریکا

 

گالری ملی واقع در کانادا

موزه و گالری ملی کانادا از عجیب ترین معماری های دنیا و جالب ترین ساختمان های جهان، واقع در اتاوا ،محلی است برای نمایش هنرهای تاریخی و معاصر این کشور و البته آثاری از هنرهای آمریکا، آسیا و هنرهای بومی. و وجود مجسمه غول پیکر از یک عنکبوت لوییز بوغژوا در محوطه و در جلوی ورودی گالری ،که ظاهری جالب توجه دارد.

 

براد ،واقع در کالیفرنیا

این ساختمان از جالب ترین ساختمان های جهان که به معنای «پهناور» هم هست ، اسم موزه ی 11 هزار متری در لس آنجلس که برای هنر معاصر در نظر گرفته شده است و در آن از 2000 اثر هنری  از دوره ی معاصر و همچنین دوره ی بعد از جنگ ،در آن نگهداری می شود.

 

تالار کنسرت والت دیزنی ، کالیفرنیا

در این تالار با 2265 صندلی چیده اند و خانه ی فیلارمونیک لس آنجلس و مستر کورال این شهر است. دیوار ها و سقف این بنا از چوب گیاه داگلاس-فیر ،و کف آن از جنس بلوط است. با ظاهری زیبا و باشکوه که در شهر، خودنمایی میکند.

 

ساختمان O2،واقع در انگلستان

ساختمان O2 ،در جنوب شرق شهر لندن قرار دارد، که یک مرکز سرگرمی است و در داخل آن ، یک سالن موسیقی، یک سینما ، یک فضای نمایشگاهی، چند کافی شاپ  و همینطور چند رستوران قرار داده اند..

 

تالار البفی هارمونی ، واقع در آلمان

در شهرک هافن شهر هامبورگ ، تالاری وجود دارد با ظاهر و ساختمانی منحصر بفردکه در مجموعه عجیب ترین ساختمان های دنیا قرار دارد.این ساختمان از جالب ترین ساختمان های جهان ، بنام تالار کنسرت البفی هارمونی هست که علاوه بر حضور در فهرست بزرگترین ها، از نظر آکوستیکی هم یکی از پیشرفته ترین تالار های کنسرت در دنیا و عجیب ترین معماری های دنیا میباشد.